Karboksyterapia – co to jest?

Karboksyterapia to zabiegi z zastosowaniem dwutlenku węgla. Obecnie są jednymi z najbardziej popularnych zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne i lekarskie. Karboksyterapia polega na podawaniu pod skórę dwutlenku węgla w celu wyeliminowania wielu istotnych problemów estetycznych, dotyczących współczesnego klienta.

Stosowany już od lat w medycynie znalazł swoje miejsce w nowoczesnej kosmetologii ze względu na spektakularne efekty oraz wszechstronne zastosowanie. Zabieg ten jest uznawany za przełom w kosmetologii i medycynie estetycznej, bo dzięki niemu można w szybki i nieinwazyjny sposób usunąć wszelkie niedoskonałości ciała i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Wskazań do zabiegów karboksyterapii jest wiele: brak jędrności skóry, bruzdy, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, zmarszczki, worki pod oczami, kurze łapki, a także wypadanie włosów. Karboksyterapię stosuje się także w celach leczniczych, w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, zaburzeń krążenia, objawu Raynauda (napadowego skurczu tętnic), owrzodzenia żylakowego czy łuszczycy.

Karboksyterapia, to metoda o wielokierunkowym działaniu, stosowana zarówno na twarz jak i ciało (jednocześnie odchudza i ujędrnia).

Zabiegi polegają na podawaniu dwutlenku węgla, a dokładnie w momencie iniekcji, gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne a dzięki temu poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Podawany dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej, powstają nowe, drobne naczynia krwionośne, więc skóra staje się biologicznie młodsza i silniejsza.

Karboksyterapia pozwala również na zmniejszenie tkanki tłuszczowej i cellulitu, bo następuje mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych i niszczenie komórek tłuszczowych. Dzieje się tak dlatego, że wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem lipolizy (rozpad tłuszczu). Ponadto pozytywnie wpływa na stymulację kolagenu. Skutek? Szczuplejsza sylwetka, sprężysta i jędrna skóra. Efekty są zaskakujące, porównywalne z zabiegami operacyjnymi.

Rozstępy zlokalizowane szczególnie na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach to kolejny uciążliwy i nieestetyczny problem, z którym zmagają się kobiety. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Dzięki karboksyterapii poprawia się synteza kolagenu, co wpływa na poprawę gęstości skóry i zmniejszenie rozstępów.

Najprościej mówiąc, karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na starzenie się, nieprawidłowy styl życia, odżywiania, brak aktywności fizycznej. Wywołuje ona lekki i krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta. Ponadto karboksyterapia jest niezwykle skuteczna i mało inwazyjna. Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, bowiem po zabiegu możemy śmiało wrócić do swoich codziennych obowiązków. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych a także brak jest uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV.
Zapraszamy więc do korzystania z zabiegów.