Salon kosmetyczny Wolica, Janki, Nadarzyn, Klinika Urody – Secret of Beauty

Salon kosmetyczny Wolica, Janki, Nadarzyn
Klinika Urody Wolica, Janki, Nadarzyn
Zabiegi na twarz Wolica, Janki, Nadarzyn
Zabiegi na twarz Wolica, Janki, Nadarzyn
Zabiegi na twarz Wolica, Janki, Nadarzyn
Zabiegi na twarz Wolica, Janki, Nadarzyn
Poprzedni
Następny

Karboksyterapia zabieg na ciało Wolica, Janki, Nadarzyn

Karboksyterapia na ciało to podawanie dwutlenku węgla w sposób śródskórny i podskórny, przy pomocy urządzenia czuwającego nad bezpieczeństwem i ilością podawanego gazu.

W ciągu 7 dni po zabiegu karboksyterapii istnieje wzmożona cyrkulacja tlenu w miejscach gdzie został on zaaplikowany. Przywrócone i pobudzone zostaje mikrokrążenie. Ponadto zwiększa się drenaż limfatyczny. Podany dwutlenek węgla rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe i rozszerza naczynia krwionośne. Powoduje to przepływ krwi do obszarów, które stymulują metabolizm. Zabieg ma również ogromny wpływ na pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność skóry.

Karboksyterapia to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu, rozstępów oraz tkanki tłuszczowej!

Karboksyterapia polecana jest głównie osobom borykającymi się z następującymi niedoskonałościami natury:

  • cellulit,
  • rozstępy,
  • zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
  • brak elastyczności skóry ramion, nóg, brzucha,
  • lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej.

Jak karboksyterapia wpływa na redukcję cellulitu?

Przyczyną cellulitu jest nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej powodujące nierówności na powierzchni skóry. Cellulitowi towarzyszą również zmiany budowy tkanki łącznej. Zabieg karboksyterapii powoduje stymulację produkcji elastyny i kolagenu.

Podczas zmian pozabiegowych włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawia się mikrokrążenie oraz następuje odbudowa i odżywienie komórek. Dzięki tym działaniom skóra staje się sprężysta i wygładzona. Karboksyterapia jest jedyną tak kompleksową metodą walki z celulitem, która wpływając na wszystkie czynniki odpowiedzialne za jego powstawanie daje szanse całkowitej redukcji cellulitu.

Karboksyterapia zabieg Wolica, Warszawa, Janki

Jak karboksyterapia wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej?

Podczas zabiegu karboksyterapii osłabieniu ulegają komórki tłuszczowe w skutek ucisku ciśnieniowego. Kwas węglowy powoduje uszkodzenie i rozpuszczenie komórek tłuszczowych.

Intensyfikacja drenażu limfatycznego i cyrkulacji tlenu w leczonym obszarze powoduje wzmożone dotlenienie warstw skóry i zniszczenie ścian adipocytów, które to magazynują tłuszcze. Zwiększenie możliwości lipolizy, czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydów w tkance tłuszczowej prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu te z kolei uwolnione są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek (z wyłączeniem mózgu i erytrocytów). Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane, jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody. Efektem jaki otrzymujemy jest napięta i odżywiona skóra przy jednoczesnej redukcji komórek tłuszczowych.

Jak karboksyterapia działa na rozstępy i blizny?

Karboksyterapia odnosi ogromne sukcesy w zakresie eliminacji rozstępów oraz usuwaniu blizn. Zabieg zazwyczaj trwa kilkanaście lub kilkadziesiąt minut(zależne od wielkości obszaru poddanego leczeniu) a pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą powrócić do codziennych czynności. Cały proces usuwania blizn przebiega stopniowo gdyż skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany pod warstwę powierzchniową blizny, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia cyrkulację krwioobiegu. Podobnie jest w przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępów zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Po kuracji eliminacja rozstępów i blizn jest efektem stałym.

Karboksyterapia zabieg na ciało - Cennik

Karboksyterapia zabieg na ciało - Galeria

Facebook
Instagram
Call Now Button