RETINOL – witamina młodości

Co to jest retinol ?

Retinol jest to inaczej czysta postać witaminy A. Retinol często jest nazywany witaminą młodości, ponieważ jej stymulujące działanie zmniejsza zmiany, które pojawiają się z wiekiem. Jest on niezbędny w formowaniu i stymulowaniu komórek skóry do wzrostu, stąd często jest nazywany czynnikiem normalizującym.

Retinol i jego właściwości

Organizm człowieka witaminę A produkuję z beta-karotenu, który formuje i redukuje wzrost komórek skóry, inaczej odpowiada za hamowanie procesu starzenia. Dość często tej witaminy w naszym organizmie brakuje z powodu wieku ale także szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Im większy mamy niedobór witaminy A , tym gorszy jest wygląd naszej skóry. Widzimy pierwsze zmarszczki, suchość, nadmierne łuszczenie się skóry i rogowacenie naskórka.

Retinol ma działanie wielokierunkowe, mimo że często kojarzony jest z odmładzaniem i walką ze zmarszczkami. Witamina A ma działanie normalizujące, uspokaja nasze gruczoły łojowe, które przez wzmożoną aktywność produkują więcej sebum. Retinol działa na wszystkie problemy trądzikowe takie jak : rozszerzone pory, zaskórniki, błyszczenie skóry. Nadaje się również dla skór bardzo delikatnych i wrażliwych, skłonnych do podrażnień.

Retinol również świetnie radzi sobie z różnymi przebarwieniami skóry, ponieważ ma działanie złuszczające i hamujące aktywność melanocytów, które w naszym organizmie produkują barwnik odpowiedzialny za ciemniejszy kolor skóry. Długotrwała terapia retinolami wpływa na wszystkie typy przebarwień, nawet te które powstają po trądziku. Początkowo skóra się złuszcza ,a następnie pogrubia się poprawiając przy tym jej ukrwienie. Skóra staję się dotleniona i ma zwiększoną odporność na działanie promieniowania ultrafioletowego.

Plusy i minusy stosowania retinolu

Częstym efektem ubocznym stosowania retinolu w wysokim stężeniu jest podrażnienie skóry, dlatego zaleca się stopniowe przyzwyczajanie skóry. Retinol na twarz zawsze stosuje się tylko na noc, ponieważ jego kolejną cechą o , której powinniśmy wiedzieć jest właściwość fotouczulająca. Dlatego przy pielęgnacji twarzy retinolem trzeba łączyć z ochroną przeciwsłoneczną w ciągu dnia.

Plusem stosowania retinolu jest natomiast przeciwdziałanie na rożne typy zmarszczek. Odżywi, wygładzi, zmniejszy głębokość zmarszczek już istniejących i poprawi elastyczność skóry. Ponadto zadziała również zapobiegawczo na wszystkie problemy skórne.

Chcąc poprawić kondycję skóry nie trzeba od razu sięgać po zaawansowane metody, takie jak wypełniacze albo botoks. Czasem dobrze dobrane zabiegi z kwasami i retinolem wspomagane właściwą pielęgnacją domową mogą wystarczyć, by ujędrnić skórę, spłycić zmarszczki i poprawić owal twarzy.

Do jednego z najbardziej popularnych zabiegów z retinolem należy Retises CT. To nowoczesny peeling, który łączy 3 formy retinolu „zapakowane” w nanoliposomy, a także stabilna postać wit. C. Zabieg działa na wiele problemów skórnych. Usuwa przebarwienia, blizny potrądzikowe, wyrównuje koloryt, wygładza, ujędrnia, uelastycznia, spłyca zmarszczki.

Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg z retinolem przyzwyczaj swoją cerę do jego działania, a najlepiej umów się na wizytę ze specjalista, który odpowiednio dobierze zabiegi i kosmetyki do stanu i potrzeb twojej skóry.