Prawidłowa pielęgnacja twarzy

Coraz częściej podczas konsultacji w Secret of Beauty spotykamy się z popełnianiem podstawowych błędów w pielęgnacji domowej, dlatego dziś postanowiłyśmy wrzucić dla was małą ściągę, jak powinna wyglądać prawidłowa kolejność w pielęgnacji.

  1. NAJWAŻNIEJSZE – Dokładne i delikatne oczyszczenie skóry rano i wieczorem.Rano polecamy używać delikatnych produktów zawierających łagodne substancje myjące. Natomiast wieczorem dwuetapowe oczyszczanie.Demakijaż to pierwszy krok w pielęgnacji, aby dobrze oczyścić skórę, najpierw musimy zmyć makijaż, żeby się do niej dostać! Czyli do pielęgnacji wieczornej jako pierwszy etap oczyszczania najlepiej użyć oliwki. Oliwka rozpuszcza makijaż, sebum, łój i wszelkie zanieczyszczenia.Drugi etap oczyszczania – do oczyszczania potrzebujemy produkt w połączeniu z wodą np. żel, pianka, emulsja. Masujemy produktem skórę około minuty, a następnie dokładnie zmywamy i osuszamy skórę. Tym samym produktem możemy oczyszczać twarz rano (już bez oliwki) 

2. Tonizacja – tonik służy do przywracania skórze fizjologicznego pH, które może ulec zmianie pod wpływem produktu lub wody. Obecnie większość produktów ma naturalne pH, a więc ten krok jest opcjonalny.
3. Serum – powinno być ukierunkowane na dany problem skóry np. suchość, trądzik czy przebarwienia. Serum jest zazwyczaj silniej skoncentrowane niż krem. Na dzień zawsze warto włączyć serum z wit. C natomiast na noc może być to produkt nawilżający, ujędrniający zawierający w składzie np. peptydy

4. Krem pod oczy – okolica oczu jest zdecydowanie bardziej wrażliwa niż reszta twarzy, skóra jest tam cienka i szybko się starzeje. Produkty do okolicy oczu są delikatniejsze.

5. Krem – nawilżający, bo każda skóra potrzebuje nawilżenia TAK NAWET TŁUSTA! Odpowiednio nawilżona skóra to prawidłowa praca gruczołów łojowych. Ponadto warto po 30 r. ż. (po 40 r. ż. to już obowiązkowo 😉 ) wprowadzić do pielęgnacji wieczornej produkty z witaminą A tzw. „retinoidy”.

6. Ochrona przeciwsłoneczna – promieniowanie słoneczne najszybciej spośród wszystkich czynników przyspiesza starzenie skóry i powoduje uszkodzenia w głębokich jej warstwach.
Dlatego na dzień obowiązkowo stosuj krem z filtrem lub krem nawilżający + filtr. Krem w pielęgnacji jest obowiązkowy!

7. Peelingi – Regularne złuszczanie martwych komórek naskórka zapobiega powstawaniu zaskórników, niweluje szary koloryt, wygładza, wspomaga działanie innych kosmetyków. Peelingi enzymatyczne są najbardziej uniwersalną opcją – stosuj je 1-2x w tyg.

Pamiętaj o minimalizmie kosmetycznym, który jest kluczem do sukcesu. ODPOWIEDNIO DOBRANA przez kosmetologa pielęgnacja domowa daje bardzo duże możliwości poprawy stanu skóry. Pamiętaj, że z zabiegu skorzystasz może raz w miesiącu, a to jak wygląda Twoja skóra zależy głównie od Ciebie – to Ty o nią dbasz przez pozostałe 29 dni 😉

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi. Nasi kosmetolodzy dobiorą odpowiednią pielęgnację do stanu Twojej skóry i budżetu, na jaki możesz sobie pozwolić.

Salon Secret of Beauty
ul. Długa 37 g Wolica koło Nadarzyna
tel. 500 734 400