Co to jest Endermologia?

Choć już od dawna znany jest nam zabieg Endermologii to wciąż mamy o nią wiele pytań.

Endermologia to najprościej mówiąc metoda masażu wykorzystująca podciśnienie, dzięki któremu zbędne kilogramy, cellulit czy wiotka skóra przestaną spędzać Ci sen z powiek.

Dzięki Endermologii możemy się:

  • odchudzić,
  • pozbyć cellulitu,
  • wymodelować sylwetkę,
  • a wykonując na twarz poprawić kontury twarzy.

Endermologia ma wiele zalet. Przez to, że oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną ma działanie nie tylko odchudzające i modelujące sylwetkę ale także odmładzające i uelastyczniające skórę. Warto również dodać, że metoda Endermologie LPG ma szerokie zastosowanie terapeutyczne i w medycynie sportowej. Z powodzeniem wykorzystywana jest do wspomagania leczenia blizn, oparzeń, obrzęków, bólu kręgosłupa, żylaków, niewydolności żylnej, przeszczepów skóry.

W praktyce wygląda to tak, że na ciele podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest masowana przez dwie elektronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze. Nieporównywalną z żadną inną metodą mobilizację tkanki uzyskuje się poprzez różne kierunki i różne prędkości obrotu rolek. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż wykonywany jest przez specjalny kostium (stosowany tylko do zabiegów na ciało), który zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów i dużą higieniczność zabiegu (każdy klient ma swój kostium). Rolki delikatnie ugniatają skórę i nagromadzony pod nią zapas tłuszczu, stymulując proces lipolizy (uwalniania tłuszczu). Zadaniem takiego masażu jest stymulacja krążenia krwi, eliminacja toksyn, ograniczenie retencji wody, rozluźnienie struktury tkanki łącznej, zwiększenie lipolizy w tkance tłuszczowej, pobudzenie syntezy kolagenu. Dzięki nieinwazyjnemu, całkowicie bezbolesnemu działaniu zabiegi są nie tylko wysoko skuteczne, ale zapewniają klientom relaks i dobre samopoczucie. Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 10 do 15 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Każdy zabieg LPG Endermologie trwa 35 min. W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka a w celu uzyskania pełnego efektu drenującego, wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.

Jak wspomniałam wyżej Endermologie wykonuje się również na twarz, szyję i dekolt. Zabiegi na twarz nazywane są Endermolift i podobnie jak w przypadku ciała do wnętrza głowicy zasysana jest fałda skórna, gdzie poddawana jest rytmicznemu oddziaływaniu ruchomych, magnetycznych klapek wspomaganych sterowanym podciśnieniem. Zabieg jest bardzo przyjemny, uwalnia od napięć i powoduje relaks. Dzięki zabiegowi można uzyskać: ujędrnianie i przywracanie naturalnego blasku skórze, poprawę elastyczności, wygładzanie zmarszczek, podkreślanie konturów twarzy, oczu i ust.

Podsumowując, zabiegi Endermologii LPG są bardzo skuteczne a przy tym bezbolesne i przyjemne. Dla wielu osób Endermologia może być doskonałym sposobem na wspomaganie procesów odchudzania i modelowania sylwetki. Pamiętajmy, że Endermologia nie usuwa problemu raz na zawsze a stosowane zabiegi nie zwalniają z obowiązku zdrowego odżywiania i regularnych ćwiczeń.

Zapraszamy na Endermologie LPG.