Okres jesienny to dość trudny czas dla naszej skóry, która przyzwyczajona do ciepłych i słonecznych dni, czasami zaczyna sprawiać problemy, staje się matowa, łuszcząca i sucha.
Prócz zmian pogodowych, które w znacznym stopniu oddziałują na naszą skórę, pogarszając przy tym jej kondycję, pamiętajmy również, że może być ona jeszcze zmęczona po lecie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że promieniowanie słoneczne sprzyja fotostarzeniu się skóry, zaburzeniom pigmentacji oraz rozwojowi nowotworów skóry. W obliczu tych wszystkich czynników, nie dziwmy się, że przeglądając się rano w lustrze, nie czujemy się zachwycone swoim wyglądem. Czas zatem na kluczowe pytanie: jak to zmienić?
Jak zadbać o skórę na jesień?
Jesień to czas na intensywne zabiegi salonowe, które o tej porze roku można śmiało wykonywać, plus odpowiednia pielęgnacja domowa.
Zabiegi kosmetyczne o silnym działaniu warto wykonywać właśnie jesienią, gdyż nasza skóra po długotrwałym działaniu promieni słonecznych jest bardzo często odwodniona i wiotka, dlatego potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Warto podkreślić, iż jesień to korzystny czas na wykonanie zabiegów, ponieważ pogoda jest w miarę stabilna – nie ma silnego słońca, ani mrozu, a wilgotność powietrza jest odpowiednia.
Które zabiegi kosmetyczne najlepiej wykonać jesienią?
- DEPILACJA LASEROWA
Jednym z przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej jest zbyt opalona skóra, dlatego nie należy decydować się na zabieg latem. Jesienią, gdy opalenizna nieco zblednie, a skóra się zregeneruje, zmniejsza się ryzyko poparzeń w wyniku działania lasera. Ponadto, po samym zabiegu również nie należy wystawiać wydepilowanej części ciała na działanie promieni słonecznych.
Dlaczego warto wykonywać depilację jesienią? Przemawia za tym jeszcze jeden argument. Przez kilka tygodni przez zabiegiem nie należy wyrywać włosków, która mają zostać usunięte, dlatego trzeba zapomnieć o używaniu depilatora i wosku, co latem, gdy chcemy nosić krótkie spódnice i szorty, jest dość uciążliwe. - MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA – NANOFRAX
Zabieg ten wykonywany szczególnie jesienią ze względu na jego intensywność działania. Technologia ta oparta jest na pulsacji igieł, które wykonują mikronakłucia skóry. Powstałe mikrourazy wykorzystują wrodzoną zdolność skóry do regeneracji, przebudowy tkanek i fizjologicznej indukcji kolagenu. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających. Dzieje się tak dlatego, że dzięki zastosowaniu mikronakłuć w skórze tworzą się setki mikrokanalików, co przełamuje barierę naskórkową, umożliwiając przedostanie się składników aktywnych do głębszych warstw skóry. Podczas zabiegu mikronakłuwania absorpcja ta zwiększa się nawet 1000 razy.
Zabieg jest wykonywany za pomocą jednorazowej głowicy wyposażonej w 12 sterylnych, cienkich jak włos tytanowych mikroigieł. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.
Wskazania do zabiegu :
drobne, płytkie zmarszczki
rozstępy
blizny potrądzikowe, pooperacyjne i pooparzeniowe
skóra zwiotczała
odmładzanie dłoni
wspomaganie terapii wypadania włosów - PEELINGI CHEMICZNE – TZW.KWASY
Peeling kwasami wykonywany jesienią ma na celu pozbycie się starego, wyschniętego naskórka. Po zabiegu skóra staje się wyraźnie gładsza i rozjaśniona, a przebarwienia i zmarszczki mniej widoczne. Ponadto, regularne stosowanie peelingów kwasami pobudza skórę do produkcji kolagenu i w efekcie do wyraźnego wygładzenia zmarszczek. Warto pamiętać, by po zabiegu nawilżać skórę, ponieważ proces złuszczania naskórka trwa nawet do 4 dni.
W zależności od potrzeb, peelingi chemiczne stosuje się na takie problemy skóry jak: przebarwienia, zmarszczki, nadmierne przesuszenie wynikające najczęściej z nadmiernego promieniowania UV, a także wszelkie stany trądzikowe, które po lecie także potrafią się nasilać.
Aby przywrócić skórze promienny blask po lecie, warto zastosować kilka domowych trików.
Nawilżaj po trzykroć!
Czego najbardziej potrzebuje skóra jesienią i zimą?
Nawilżenia! Do zmniejszenia optymalnego poziomu nawodnienia naskórka przyczynia się nie tylko mróz i wiatr, ale przede wszystkim suche powietrze w klimatyzowanych i ogrzewanych biurach, domach, samochodach. Jeśli to tylko możliwe, unikaj przebywania w nich dłużej niż kilka godzin dziennie lub stosuj nawilżacze powietrza. Jeśli nie masz możliwości podłączenia elektrycznego nawilżacza, połóż po prostu na ciepłym grzejniku wilgotny ręcznik. Twoja skóra będzie ci wdzięczna.
Nawilżać skórę należy także od wewnątrz: picie przynajmniej 1, 5 l wody dziennie (pamiętaj, że zawierają ją także spożywane warzywa i świeże owoce) sprawi, że twoja skóra będzie delikatnie napięta i jędrna. Podobnie działa picie oleju lnianego (jeśli nie możesz zmusić się do picia oleju, możesz go również przyjmować w postaci kapsułek) – dzięki zawartości kwasów tłuszczowych olej korzystnie wpływa na stan nawilżenia naszej skóry.
Zimą i jesienią warto także zamienić dotychczas używane kremy o lekkiej konsystencji na te bardziej treściwe – każda przesuszona skóra przyjmie je z ulgą. Studiując skład stosowanego kosmetyku, zwróć uwagę na zawartość wody – kremy, które mają ją na pierwszym miejscu w składzie, będą niekorzystnie działały na skórę poddaną działaniu niskich temperatur.
Dbaj o skórę każdego dnia!
To bardzo ważne, aby każdego dnia dokładać wszelkich starań w czynnościach pielęgnacyjnych. Najistotniejsza jest bowiem regularność. Kiedy skóra otrzymuje równą dawkę cennych dla jej funkcjonowania składników, odwdzięcza się nam pięknym wyglądem. Z kolei, gdy zapominamy o podstawowych aspektach jak: demakijaż, czy nałożenie kremu na noc, nasza skóra nie będzie mogła w pełni zregenerować się nocą.
Regularna troska o skórę to klucz do sukcesu!!!