Kilka słów o zagęszczaniu i przedłużaniu rzęs

Każda z nas marzy o tym, by codziennie mieć wątkowe spojrzenie. Kiedyś było to możliwe jedynie przy pomocy rzęs na pasku. Dziś dzięki naszym stylistkom i ich technikom staje się to możliwe.Jest to bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, mogą korzystać z niego nawet kobiety w ciąży. Aplikacja trwa zwykle od 1,5 do 3 godzin w zależności od metody.Zabieg jest wykonywany w pozycji leżącej, wygodnej dla klientki.Do każdej osoby dobieramy odpowiednią długość, grubość oraz skręt rzęs. Założone rzęsy są bardzo lekkie i nie powodują uczucia dyskomfortu. Żeby utrzymać efekt olśniewającego spojrzenia należy uzupełniać rzęsy co 3 do max. 4 tygodni.

Przyjętych jest kilka metod przedłużania rzęs:

  1. Metoda 1;1 polega na aplikowaniu jednej syntetycznej rzęsy do jednej naturalnej. Jest ona pierwsza jaka powstała, daje bardzo naturalny efekt, który podkreśla delikatnie linie oka. Metodę tą dedykuje się dla Pań które lubią skromne, ale lekko podkreślone oko.
  2. Metoda 3-4D –  do jednej naturalnej rzęsy klientki przyklejane są 3 lub 4 sztuczne rzęsy. Dzięki temu zagęścimy nawet bardzo rzadkie rzęsy.Efekt ten jest bardziej widoczny niż przy metodzie 1;1.
  3. Metoda mega volume (objętościowa) – daję nam mega duże zagęszczenie rzęs. Tworzymy piękne „wachlarze” bez nadmiernego obciążania rzęs. Efekt hollywoodzkiego spojrzenia sprawia, że Twoje oko jest bardziej wyraziste. Metoda ta polecana jest dla Pań, które lubią mocniej podkreślić swoje oko.

Po zabiegu aplikacji rzęs klientka musi pamiętać o:

  • przez 24h po aplikacji nie moczyć rzęs, unikać gorących kąpieli oraz korzystania z sauny,
  • nie używać tłustych kosmetyków w okolicy rzęs,
  • nie używać zalotki do rzęs,
  • do demakijażu oczu używać płatków bezwłókienkowych dzięki temu przedłuży się ich żywotność,
  • makijaż oczu zmywamy delikatnie – rzęsy nie lubią zbyt mocnego pocierania,
  • przeczesuj je codziennie szczoteczką, którą dostaniesz od stylistki.

Sztuczne rzęsy stały się normą w świecie gwiazd, ale również tzw. normalnych kobiet. Nie da się ukryć że posiadanie zagęszczonych rzęs to niesamowite spojrzenie jak i mega wygoda. Przyspiesza nam to poranne szykowanie się do pracy, szkoły itd. Dlatego nic dziwnego, że  coraz więcej kobiet decyduje się na taka „wygodę”

Kosmetolodzy z salonu Secret of beauty w Wolicy