Makijaż sylwestrowy!

Sylwester tuż tuż…

Warto więc pomyśleć nie tylko o kreacji, ale również zadbać o wyjątkowy makijaż. Noc sylwestrowa to czas szaleństw zarówno na parkiecie jak i w makijażu , niezależnie od miejsca i charakteru zabawy dołóżmy starań, aby był niepowtarzalny, zjawiskowy i trwały.

Jeśli chcemy aby makijaż dobrze się prezentował i utrzymał całą noc musimy pamiętać o kilku ważnych elementach.
Po pierwsze pamiętajmy by przed aplikacją kosmetyków kolorowych odpowiednio przygotować cerę gdyż, właściwa pielęgnacja skóry sprawi, że będzie ona nawilżona, gładka i jasna. Dzięki temu makijaż będzie się lepiej prezentował i trzymał na skórze.

Następnym ważnym elementem jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków, które przedłużą trwałość make-upu. Zabawa sylwestrowa trwa wiele godzin, należy więc pamiętać o tym, że nasz makijaż musi być trwały, tak aby olśniewał nie tylko na początku imprezy, ale również w czasie trwania szampańskiej zabawy. Wskazane są zatem wszelakie bazy, podkłady, pudry i spray’e utrwalające i przedłużające trwałość użytych kosmetyków. W czasie imprezy dobrze sprawdzą się również bibułki matujące.

Kolejnym elementem, o którym powinnyśmy pamiętać, jest fakt, iż będziemy przebywać raczej w miejscach słabo oświetlonych sztucznym światłem. Makijaż powinien być na tyle intensywny i wyrazisty, aby mógł być zauważony także przy słabym świetle. W takich warunkach doskonale sprawdzą się intensywne kolory i wyraźne kreski.

Ze względu na szampański, taneczny charakter zabawy, możemy pozwolić sobie, aby makijaż sylwestrowy był pełen blasku. Modny jest połysk nie tylko na powiekach ale i na twarzy, dekolcie a nawet we włosach. Często więc sięgamy po rozświetlacze i brokaty. Do podkreślenia oczu warto skorzystać ze sztucznych rzęs w kępkach lub na pasku. Dla tych odważnych i lubiących szaleństwa są do dyspozycji cyrkonie i perełki, które można przykleić wokół oczu i przy skroniach. Dopełnieniem całości jest oczywiście makijaż ust, który może być stonowany lub współgrać z cieniami na powiekach.

Podsumowując pamiętajmy, ze pomimo mody na blask, światło i połysk w makijażu sylwestrowym mamy czuć się dobrze i ma on podkreślać naszą urodę.